ePub Puc, Bursztyn i goście ePub

by Jan Grabowski

Zwierzęcymi bohaterami opowieści są Puc i Bursztyn - dwa wiejskie pieski "rządzące" całym podwórzem, na którym żyją także kaczka Melańcia, kaczor Kasperek, kotka Imka. Psy wiodą wesołe życie pełne przygód. Poznajemy je podczas zabawy na podwórzu. Puc jest starszy, więc pilnuje Bursztyna. Zwraca mu uwagę na nieodpowiednie postępowanie i karci go. Bursztyn najchętniej biega po podwórzu, łapie wróble, przepędza motyle i bawi się kością. Oba psy często sprzeczają się, straszą kury i kaczki, wyrządzają szkody w gospodarstwie Katarzyny. Lubią także bawić się z innymi psami pod studnią na rynku. Życie Puca i Bursztyna zmienia się jednak po przybyciu gości z Warszawy: Mikada i Tiuzdeja. Miejskie pieski, wychowane "na kanapie" nie znają smaku prawdziwego życia.

Akcja książki skupia się na przygodach i spięciach, jakie następują między miejscowymi i przyjezdnymi psami. Jeden z nich - Mikado tak zasmakował w wiejskim pełnym niespodzianek życiu, że ucieka na odjezdnym swojej pani Agacie z pociągu i zostaje z nowymi przyjaciółmi, Pucem i Bursztynem na stałe, pod bardziej już swojsko brzmiącym imieniem Mik.

Autor, by przybliżyć dzieciom swoich bohaterów oddaje im głos. Psy mówią ludzkim językiem, dzięki czemu dzieci mogą lepiej poznać ich zwyczaje, upodobania, sympatie, a zwłaszcza pragnienia i uczucia, które czynią ich tak sympatycznymi i miłymi partnerami dzieci i dorosłych.

Książka ma ogromne walory wychowawcze. Uczy małych czytelników serdecznego stosunku do zwierząt oraz zasad życia w gromadzie.

Nadaje się do samodzielnego przeczytania przez dzieci.

eBook tags: puc,, bursztyn, goście, epub, download, epub, jan grabowski

Download Puc, Bursztyn i goście (ePub)

ePub Puc, Bursztyn i goście
DownloadePub (5.8Mb)

File info

ISBN
Book Title
Book Author
PublisherNasza Księgarnia
GanreEuropean Literature
Pages count96
eBook formateBook, (torrent)En
File size5.8 Mb
Book rating3.34 (214 votes)
 rate rate rate rate rate